Blog Image
  • Admin
  • 2023-04-01

Randevu Takibi Sorunlar ve Çözümleri

Randevu Takibi Sorunlar ve Çözümleri

Güzellik merkezlerinin randevular ile karşılaştığı sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözümler:

Randevu kayıtlarının yok olması veya kayıta girdi mi girmedi mi gibi sorular, müşterinin randevusunu tekrar oluşturmak için zaman kaybetmesine ve güzellik salonunun müşteri memnuniyetini etkileyecek sorunlara neden olur. Bu sorunun çözümü, Esteware randevu takip yazılımı kullanarak tüm randevuların kaydedilmesi ve müşteri bilgilerinin güncel tutulması ve düzenli olarak yedekleme yapılması ile çözümlenir. Esteware bulutta çalışarak tüm risklerinin önüne geçer.

Randevu gecikmesi, müşterinin randevu saatine geç kalması ya da personelin müşteriye zamanında hizmet verememesi ile gerçekleşir. Bu sorunun çözümü, müşterilere Esteware üzerinden hatırlatma mesajları göndermek, personelin randevu süresi yönetimine dikkat ederek verimliliği tespit etmek ve artırmak.

Randevuların çakışması, personelin birden fazla müşteriye aynı anda hizmet vermek istemesi gibi durumlarda ortaya çıkar. Bu sorunun çözümü esteware randevu takip yazılımı kullanmakla mümkündür. Esteware, personelin müsaitlik durumunu tespit eder ve randevu saatlerini uygun şekilde ayarlar.

Randevu iptalleri, müşterinin randevusunu iptal etmesi veya erteleme istemesi ile ortaya çıkar. Bu sorunun çözümü Esteware randevu takip yazılımı kullanmaktır. Esteware müşteriye randevu iptal ve değiştirme seçenekleri sunar, müşteri memnuniyetini artırır.